Skiareál Kněžický vrch


Zvětšit mapu

Svojí polohou se Skiareál Kněžický vrch nachází pouze 400m od historického centra Vrchlabí
(na obchvatu Praha – Špindlerův Mlýn)

Lanovka Vás dopraví na Kněžický vrch 700 m n.m., s krásným výhledem na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš. Zajišťuje pohodlný přístup na běžecké tratě Benecka a Míseček s délkou až 50km. Pro lyžařskou veřejnost jsou k dispozici 2 vleky a 1 lanová dráha s celkovou přepravní kapacitou 3400 os./hod. Sjezdovky jsou uměle zasněžované a terény jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Ve skiarálu je nově vybudovaný snowpark pro děti.

Město Vrchlabí

Vrchlabí je malebné horské město s téměř 13 000 obyvateli, rozkládající se v údolí horního toku Labe. Je ideálním východiskem do nejvyšších českých hor a právem nazýváno vstupní branou do Krkonoš. Návštěvníkům nabízí mnoho lyžařských, turistických i cykloturistických příležitostí a také řadu zajímavých historických památek.  Za shlédnutí určitě stojí renesanční zámek ze 16. století, měšťanské štítové domy s podloubím, či augustiniánský klášter z počátku 18. století. V klášteře a ve třech historických domcích na náměstí Míru se dnes nachází expozice Krkonošského muzea s mnoha historickými a přírodovědnými sbírkami.

Mnoho příznivců si již získaly Pivní slavnosti konané na náměstí T. G. Masaryka vždy první srpnovou sobotu, Vrchlabské hudební léto - cyklus pravidelných nedělních koncertů vážné hudby v klášterním kostele, či únorový jazzový festival Jazzlabí v městském kinu.

Město Vrchlabí vychází vstříc také milovníkům sportu. Naleznou zde zimní stadion, squashové, tenisové či volejbalové kurty, atletický stadion, umělou horolezeckou stěnu či sportovní letiště. Směrem na Špindlerův Mlýn, v části zvané Herlíkovice, se nachází oblíbený lyžařský areál. Zdejší sedačkovou lanovku lze využít i v létě k pěším a cyklistickým výletům či jen k vyhlídce z kamenné rozhledny na hoře Žalý (1019 m n.m.). - Aktuální informace o pamětihodnostech i dění ve městě je možno získat v Městském informačním centru v budově historické radnice na náměstí.

Copyright © 2010 www.snowschool.cz. Powered by Joomla